Роздольська сільська об'єднана територіальна громада

Запорізька область, Михайлівський район

Мешканці Запорізького регіону можуть зареєструватися в центрі зайнятості за спрощеною процедурою

Відтепер це зробити зручніше. Потрібно заповнити або написати власноруч лише дві заяви – про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю.

 Бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.

Як і раніше, заяви ви можете подати в два способи:

  • на електронну пошту центру зайнятості, де вам зручно обслуговуватися;
  • через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості.

Якщо ви вирішили надіслати заяви електронною поштою:
1) Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх. Підпишіть власноруч, відскануйте (чи сфотографуйте) і надішліть на email  центру зайнятості.

Важливо! У темі листа зазначте ваше прізвище, ім’я, по батькові. Електронні скриньки центрів зайнятості можна дізнатися на офіційному сайті Запорізької обласної служби зайнятості

https://zap.dcz.gov.ua/novyna/elektronni-adresy-centriv-zaynyatosti-ta-filiy-zaporizkoyi-oblasnoyi-sluzhby-zaynyatosti-0

2) Напишіть заяви власноруч за зразком і сфотографуйте або відскануйте їх. Далі – надішліть на email центру зайнятості, де ви плануєте перебувати на обліку.

Так само вкажіть у темі листа ваше прізвище, ім’я, по батькові.
Чекайте повідомлення від центру зайнятості щодо ухваленого рішення.

Якщо немає можливості скачати бланк заяви, його можна взяти безпосередньо в Центрі зайнятості.

Якщо ви вирішили подати заяви через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості:

1) Якщо ж у вас є технічна можливість, завантажте заяви, роздрукуйте та заповніть їх вдома, складіть їх у конверт або з’єднайте в інший зручний спосіб, або

2) заповніть заяви безпосередньо біля скриньки в центрі зайнятості. Тут слід пам’ятати, що для заповнення заяв вам знадобляться ваші паспортні дані, номер ідентифікаційного коду, дані про освіту та попередню трудову діяльність, тому візьміть документи з собою.
Покладіть заяви в скриньку для кореспонденції (у робочі години робочого дня).

 «В період карантину спілкування фахівців служби зайнятості з шукачем роботи здійснюється переважно дистанційно. Нагадаю, що надання статусу безробітного відбуватиметься одразу після подання ним заяви, а допомога по безробіттю призначатиметься з першого дня після реєстрації», - коментує директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47 та у фахівців Михайлівської районної філії Запорізького ОЦЗ за номером (06132)2-17-45.

 

Збережемо здоров’я разом, якщо будемо реєструватися дистанційно!

Шановні клієнти! Просимо звернути увагу на важливу інформацію щодо обслуговування клієнтів Михайлівською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості на період карантину!

Як дистанційно подати документи для взяття на облік у центрі зайнятості особи, яка шукає роботу?

Якщо Ви маєте на меті зареєструватися в центрі зайнятості як безробітна особа, яка шукає роботу, задля збереження Вашого здоров’я та здоров’я співробітників центру зайнятості, документи приймаються Михайлівською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості дистанційно.

На сайті Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/stori…/elektronne-podannya-dokumentiv створена окрема рубрика «Електронне подання документів», яка містить покрокову інструкцію. Наводимо основні етапи!

Які кроки треба зробити?
1) Підготувати заяву:
• завантажити форми Заяви про надання/поновлення статусу безробітного (за посиланням https://www.dcz.gov.ua/…/blank-zayavy-pro-nadannyaponovlenn…) та Заяву про призначення/поновлення виплати допомоги по безробіттю (за посиланням  https://www.dcz.gov.ua/node/3248)
• роздрукувати заяви;
• заповнити заяви та підписати їх (зазначити у заяві ваші актуальні контакти);
• зробити скан- чи фото-копію підписаних заяв (безкоштовні інтернет-додатки для сканування документів можна знайти у Google Play)
2). Підготувати документи:
• ознайомитися з переліком документів можна за посиланням https://www.dcz.gov.ua/…/perelik-dokumentiv-neobhidnyh-dlya…;
• скласти перелік документів, які необхідні саме вам з урахуванням вашої приналежності до певної категорії осіб;
• зробити скан- або фото-копії своїх документів (безкоштовні інтернет-додатки для сканування документів можна знайти у Google Play)
3) Сформувати пакет документів:
• оформлені заяви та підготовлені документи сформуйте в єдиний архівний файл (rar, zip тощо)
4) Подати документи:
• надішліть сформований архівний файл на електронну адресу Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Прохання до клієнтів центру зайнятості! Подавайте документи, у тому числі електронною поштою, у робочі години робочих днів (понеділок-четвер з 08.00 до 17.00, п’ятниця – з 08.00 до 15.45).
5) Отримати статус безробітного:
• чекайте відповіді від центру зайнятості щодо прийнятих рішень (електронною поштою або телефоном).
6) Тримайте зв’язок з вашим кар’єрним радником.
Також, шукайте додаткову і актуальну інформацію на офіційному вебсайті Державної служби зайнятості та його вебсторінках "Освітній портал" і "Профорієнтація та розвиток кар’єри", у особистих е-кабінетах та на офіційних сторінках Михайлівська районна філія Запорізького обласного центру  зайнятості та Запорізька обласна служба зайнятості у соціальній мережі Фейсбук.

Шановні громадяни, звертаємо увагу!

Статтею 4 Закону України "Про зайнятість населення" визначено категорії зайнятого населеня, яким не може бути надано статус безробітного:
- особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством,
- особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств),
- проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу,
- на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості,
- особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
- непрацюючі працездатні особи, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;
- батьки - вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
- особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та одержує грошову допомогу на догляд за нею відповідно до законодавства.
- особи, зареєстровані як суб’єкт підприємницької діяльності.

Заявник несе відповідальність за достовірність та повноту поданих відомостей та документів.
Відповідно до вимог Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 792 після завершення карантину або надзвичайної ситуації, впродовж 10 робочих днів ви маєте подати до центру зайнятості оригінали документів, необхідні для надання статусу безробітного (пункти 17-19 Порядку). Цей період може бути продовжений з урахуванням поважної причини, передбаченої пунктом 28 Порядку.
При цьому, доводимо до вашого відома, що центр зайнятості виконує свої повноваження щодо здійснення верифікації поданих вами документів та розслідування страхового випадку.

Якщо виникають запитання, у Михайлівській районній філії ЗОЦЗ працює «гаряча» телефонна лінія за номером (06132)21745.
Будьте здорові!