Роздольська сільська об'єднана територіальна громада

Запорізька область, Михайлівський район

Життя дає нам безліч шансів. Головне вчасно їх побачити та скористатися можливістю їх реалізувати. Як не проґавити свій шанс – розповімо ми, а от як ним скористатися – залежить від вас. Ну ж бо, розпочнемо!

Чи знаєте ви, що в службі зайнятості можна отримати ваучер на навчання? Якщо ще ні – тоді час настав!

Що ж таке ваучер на навчання? Це документ встановленого зразка, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні у навчальних закладах чи у роботодавця.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу (станом на 1 березня 2020 року – 21 020 грн).

Хто має право на безоплатне отримання ваучера на навчання:

- громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту та не перебувають на обліку в службі зайнятості;

- громадяни 45+, які мають страховий стаж не менше 15 років, але ще не набули пенсійного віку;

- звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності штату, або за станом здоров’я, які мають вислугу не менше 10 років, але ще не набули права на пенсію за віком;

- звільнені з військової служби після участі АТО/ООС з числа осіб з інвалідністю та ще не досягли пенсійного віку;

- внутрішньо переміщені особи для яких відсутня підходяща робота.

«Як отримати ваучер? Ось п’ять основних кроків.

1. Обрати спеціальність, форму і місце навчання.

2. Зібрати необхідні документи.

3. Звернутися до центру зайнятості із заявою та документами.

4. Отримати повідомлення від центру зайнятості про прийняте щодо видачі ваучера рішення.

5. Протягом 5 робочих днів з дня надходження повідомлення отримати ваучер у центрі зайнятості. Після усього вищезазначеного у вас залишилися ще питання чи сумніви щодо отримання ваучера – даремно!», - ділиться директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 206 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо передачі окремих повноважень від Міністерства соціальної політики до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у сфері зайнятості населення» затверджено, що на підставі ваучера здійснюються перепідготовка за робітничою професією; підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю; підготовка на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового / освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти); спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.

З більш детальною інформацією щодо умов отримання ваучера ви можете ознайомитися на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організації профнавчання Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-31-36 та у спеціалістів Михайлівської районної філії Запорізького ОЦЗ за номером (06132)2-17-45.

Торгівля людьми як глобальна проблема нелегальної трудової міграції

22 березня 2020 року в  Михайлівській районній філії  відбувся семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції. Торгівля людьми як глобальна проблема нелегальної трудової міграції».

В заході взяли участь соціальні партнери - Михайлівське бюро правової допомоги Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Завідувач сектору профорієнтації Михайлівської районної філії  Табаєва Ю.С. та заступник начальника Михайлівського бюро правової допомоги  Мороз Т.А.  під час заходу  визначили з безробітними особами  основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування в країні та за кордоном, а також основні засади правової захищеності під час легального працевлаштування.

Також було зосереджено увагу присутніх на  такій глобальні  й проблемі  як торгівля людьми. Це є одним з наслідків нелегальної трудової міграції. Якщо на початку 2000-х років переважала сексуальна експлуатація, то зараз лідирує – трудова експлуатація.

Учасники заходу  жваво залучились до обговорення теми заходу. 

Організатори заходу надали  вичерпні відповіді на всі питання.

В Запоріжжі середня тривалість пошуку роботи значно нижче, ніж цей показник по Україні

Протягом січня-лютого 2020 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 45,8 тис. осіб, з них 26,0 тис. зареєстрованих безробітних.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-лютого 2020 року 6,3 тис. осіб знайшли роботу, в тому числі 3,6 тис. осіб працевлаштовані до набуття статусу безробітного. Так, в середньому тривалість пошуку роботи по Запорізькій області складає 70 днів, а цей показник по Україні – відповідно – 94 дні. «Служба зайнятості постійно розширює підходи  у наданні послуг роботодавцям, з початку року в усіх центрах зайнятості працюють консультанти роботодавця, головна мета яких – ефективне кадрове забезпечення роботодавців області. Так протягом січня-лютого 2020 року кількість роботодавців, які надали інформацію про вакансії (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року) – збільшилась на 5% - і як наслідок кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості  зросла на 5%», - коментує перші досягнення впровадження інноваційних проєктів директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. З початку року 64 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 27 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 602 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

З початку року 1831 особа взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 березня 2020 року на обліку в центрах зайнятості Запорізької області перебувало 20,4 тис. безробітних.

Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості Запорізької області на 1 березня 2020 року становила 2363 одиниці. Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – трактористи-машиністи, водії, продавці, електромонтери, кухарі, електрогазозварники, слюсарі, медсестри та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів та вихователів дошкільних навчальних закладів з відповідним досвідом роботи.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47, 239-80-53  та у спеціалістів Михайлівської районної філії Запорізького ОЦЗ за номером (06132)2-17-45

Компенсація єдиного внеску роботодавцям – один із реальних інструментів, які сприяють розвитку малого бізнесу і створенню нових робочих місць

«Серед форм активної фінансової підтримки роботодавців, які створюють нові робочі місця є компенсація єдиного внеску за кожного працевлаштованого безробітного. Механізм отримання даної компенсації є досить простим. Головною умовою отримання компенсації є відсутність заборгованості у роботодавця зі сплати єдиного внеску, - пояснює директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. - Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує за направленням центру зайнятості на нові робочі місця зареєстрованих безробітних квотної категорії, або є суб’єктом малого підприємництва та працевлаштовує зареєстрованих безробітних в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки».

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Даною послугою у 2019 році скористалися 285 роботодавців, які працевлаштували 472 особи. З початку 2020 року 46 роботодавців отримують компенсацією єдиного внеску за працевлаштовання 64 осіб.

Шановні роботодавці, якщо Ви – суб’єкт малого підприємництва та впроваджуєте свій бізнес у пріоритетних галузях економіки, або у Вас з’явилась можливість  працевлаштувати на нове робоче місце особу, яка має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню звертайтеся до будь-якого центру зайнятості Запорізької області для отримання компенсації в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47, 239-80-53 та у спеціалістів Михайлівської районної філії Запорізького ОЦЗ за номером (06132)2-17-45

День відкритих дверей  в Михайлівській районній філії

      2 березня 2020 року в Михайлівській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості відбувся  День відкритих дверей  в рамках Місячника кар’єри молоді, з метою прискорення працевлаштування молоді до 35 років.. Безробітні відвідали семінар «День кар’єри», на якому вони  вчилися визначати власне місце на ринку праці, пріоритетні сфери діяльності та посади для пошуку роботи, охарактеризували різні джерела пошуку роботи, визначаючи їх позитивні і негативні сторони, вчилися складати портфоліо, резюме, опановували техніку спілкування з роботодавцем та самопрезентації, а також обґрунтовували фактори, які необхідно враховувати при пошуку роботи. Впродовж  дня психолог філії за  допомогою спеціалізованих тестів та індивідуальної консультації визначив професійні схильності та здібності особи, коло інтересів, життєві цілі та орієнтири.  

      Місячник «Твоя успішна кар’єра» триває. Якщо ти молодий, бажаєш знайти омріяну роботу, стати конкурентоспроможним та побудувати успішну кар’єру – звертайся до фахівців Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості  за адресою смт. Михайлівка вул. Центральна, 33. Бажаємо успіхів в побудові кар’єри!

Мінімальні виплати для тих, хто втратив роботу, складатимуть 1800 гривень

Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ухвалило рішення про підвищення з 1 березня 2020 року мінімального розміру допомоги по безробіттю. Про це повідомляє прес-служба фонду.

Для осіб, виплати яким призначаються з урахуванням заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено з 1630 грн до 1 800 грн. Для осіб, виплати яким призначаються без урахування заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено з 610 грн до 650 грн.

Крім того, правління Фонду на випадок безробіття схвалило проект бюджету Фонду на 2020 рік з доходами 15,8 млрд грн. та видатками 15,6 млрд. грн.. на реалізацію активних програм сприяння зайнятості передбачено спрямувати 1,2 млрд грн., торік ці витрати становили 734 млн. грн.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47 та у фахівців Михайлівської районної філії Запорізького ОЦЗ за номером  (06132) 2-17-45

В Запорізькій області стартував місячник кар’єри молоді  «Твоя успішна кар’єра»

Побудова кар’єри в сучасному світі стає обов’язковою умовою самореалізації в професійній діяльності.  Сьогодні важливо бути не просто гарним фахівцем, важливо бути кращим. Отже, кар’єра є стимулом у професійному становленні працівника та розвитку його особистісного потенціалу. Служба зайнятості системно підходить до визначення алгоритму побудови кар’єри і як ніхто другий, основним вектором в попередженні безробіття та забезпеченні роботою вбачає в  проведенні активної профорієнтаційної роботи серед молоді, як основної ресурсної групи розвитку економіки.

І тому  Запорізька обласна служба зайнятості проводить  Місячник кар’єри молоді «Твоя успішна кар’єра» з 02 березня по 01 квітня 2020 року.

Мета місячника - активізувати трудову активність молоді, підвищити її конкурентоспроможність на ринку праці та мотивувати на професійний розвиток і успіх у своїй країні.

Директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповідає:  «Вкрай важливо любити те, що робиш - в цьому випадку вдасться отримувати нові знання, розвиватися та будувати успішну кар'єру. Але, ще одним із головних чинників вдалого вибору професії є її затребуваність. Кар’єрні радники, що працюють в службі зайнятості завжди радо допоможуть усім, хто бажає знайти омріяну роботу, стати конкурентоспроможним та побудувати успішну кар’єру допоможуть це зробити».

Протягом Місячника фахівці служби зайнятості спільно з представниками роботодавців, успішними підприємцями,  молодими  перспективними робітниками, майстрами виробництва  будуть знайомити  молодь з потребами регіонального  ринку праці та основами  побудови  кар’єри. Підсумком акції  «Побудуй успішну кар’єру» 01 квітня буде робота «гарячої лінії», де всі бажаючі зможуть  задати питання щодо особливостей ринку праці та планування професійної кар’єри.

Додаткову інформацію можна отримати

у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47у відділі  організації профорієнтації за номером (061)239-87-17 та у фахівців Михайлівської районної філії Запорізького ОЦЗ за номером  (06132) 2-17-45

В службі зайнятості запрацював новий проєкт - інститут спеціалізованого кар’єрного радника

У державній службі зайнятості в грудні минулого року стартував черговий проєкт – інститут спеціалізованого кар’єрного радника. Мета нового сервісу – запровадження методів поглибленого індивідуального обслуговування особливих категорій населення або груп підвищеної вразливості, зокрема тих, які потребують соціального захисту. Це, насамперед, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, безробітні «зі стажем», без професії та досвіду роботи. Пілотною в апробації нової технології обслуговування клієнтів стала Житомирська область, яка протягом трьох місяців відпрацьовувала нову методику надання послуг.

Принципові відмінності в роботі спеціалізованого кар’єрного радника – тривалість прийому відвідувача та додатковий час на підготовку до зустрічі з ним. Цей фахівець спочатку самостійно опрацьовує базу вакансій служби зайнятості, а також пропозиції роботи з інших джерел, аби під час прийому з клієнтом обговорювати й обирати прийнятні варіанти.

«Завдання перед фахівцями  – «розговорити» людину, дізнатись якнайбільше про її професійний і життєвий досвід, хобі та бажання. Головне, щоб відбувався психологічний контакт. Лише так, в атмосфері довіри й дружньої бесіди, можна «розпізнати» ті причини, які заважають людині працевлаштуватися. А ще – отримати додаткову інформацію, яка й підкаже напрямок пошуку майбутнього заняття», – розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина  Дуднік зазначає.  - «Спеціалізовані кар’єрні радники однозначно необхідні і доцільні. Важливо, щоб в сучасних нелегких умовах людям, які опинились у складних життєвих обставинах, вчасно отримали фахову психологічну підтримку, допомогли з  особистісною адаптацією та мотивацією».

Незабаром досвід Житомирської обласної служби зайнятості буде розповсюджено по всій Україні.

Міністри фінансів G7 обговорять заходи по боротьбі з коронавірусом

Додатково: За оперативними даними за сприяння служби зайнятості Запорізької області за січень-лютий поточного року із числа безробітних було працевлаштовано: 82 учасника бойових дій, 28 внутрішньо переміщених осіб, 95 осіб, що мають інвалідність.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47та у фахівців Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості за номером (6132)2-17-45)

Місячник кар’єри молоді триває: Міні-Ярмарок вакансій за  професією «військовослужбовець» для молоді

      05 березня 2020 року в Михайлівській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості спільно з представниками Михайлівського районного військового комісаріату відбувся черговий організаційно-інформаційний  захід  для безробітних осіб, у тому числі для молодих людей  віком до 35 років, які виявили бажання взяти участь в профзаході Міні-Ярмарок вакансій за  професією «військовослужбовець». Участь у заході взяли  26 осіб.

      Мета даного заходу: активізація рекламно-агітаційної роботи  щодо відбору на військову службу за контрактом, мотивація щодо працевлаштування.

      Під час зустрічі всі бажаючи мали змогу поспілкуватись з заступником військового комісару Михайлівського районного військового комісаріату  підполковником В.В. Шпаковим, який ознайомив присутніх  зі змінами в законодавстві, зосередив їх увагу на переваги та перспективи   проходження військової служби за контрактом в Збройних  Силах України: гарантоване грошове забезпечення та його підвищення в ході просування по службі, речове забезпечення, можливість отримання вищої освіти у вищих військових навчальних закладах України  за рахунок держави без відриву від служби,  соціальні гарантії, пільги тощо.

      Посадовець надав вичерпні відповіді на всі питання учасників заходу.

      Також перед присутніми з метою покращення правової освіченості мешканців району виступила заступник начальника Михайлівського бюро правової допомоги Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мороз Тетяна Анатоліївна.

      Фахівці філії Табаєва Ю.С. та Мостова В.В. ознайомили присутніх з  Планом заходів в рамках Місячника профорієнтації молоді, який триває до 01 квітня 2020 року та запросила всіх бажаючих приймати активну участь в заходах,  спрямованих  на прискорення працевлаштування та відпрацювання  навичок пошуку роботи, алгоритму розвитку кар’єри. А також  всім небайдужим  молодим людям до вибору та планування професійної кар’єри  звертатись до фахівців Михайлівської районної філії з питань щодо особливостей ринку праці та планування професійної кар’єри.

Детінізація відносин у сфері зайнятості населення – питання від якого залежить майбутнє

МВФ у 2018 році оцінював рівень тінізації в Україні на позначці 45%.

Нещодавнє проведене дослідження компанією Ernst & Young за підтримки Mastercard в рамках укладеного Меморандуму про співпрацю з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства,  Національним банком і Державною службою статистики України, показало наступне. Понад чверть (26,2%) обсягу "готівкової тіньової економіки" (це 5,3% ВВП або 190 млрд гривень) - це "слідча тіньова економіка", де ініціаторами розрахунку готівкою є обидві сторони - і продавець, і покупець . А решта (73,8% або 14,4% ВВП - 512 млрд гривень) - це "пасивна тіньова економіка", ініціатором якої є продавець.

З 20 по 31 січня по всій Україні пройшла інформаційна кампанія. 600 інспекторів праці відвідали і провели роз'яснювальну роботу серед понад 180 тисяч роботодавців в сфері торгівлі, при цьому більш ніж в 56 тисячах випадків до візитів залучалися Пенсійний фонд, Державна податкова служба, Державна служба зайнятості, місцеве самоврядування. За результатами перевірок – було виявлено більше 300 об’єктів, які здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації та використовували незадекларовану працю. Звісно, це далеко не всі підприємства, які знаходяться у тіні. Фахівцями центрів зайнятості Запорізької області було відвідано 588 підприємств з метою роз’яснення неприпустимості допуску працівників до роботи без оформлення трудових відносин та неухильного дотримання законодавчих вимог щодо укладення трудового договору. Спільно з представниками територіальних органів Держпраці було проведено 24 семінари з питань легалізації зайнятості населення, в яких прийняли участь 343 суб’єкта господарювання, та проведено 300 інформаційно-роз’яснювальних заходів («круглі столи», наради, робочі зустрічі), до участі в яких залучено майже 500 роботодавців.

Питанню декларування трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником державна служба зайнятості приділяє велику увагу. Із запровадженням з 1 січня 2020 року в усіх центрах зайнятості Інституту консультанта роботодавця, направленого на розширення підходів до надання послуг роботодавцям, кількість роботодавців, які співпрацюють із службою зайнятості збільшилась у порівнянні з січнем 2019 року на 9,1 відсотка.

Завдання щодо детінізації економіки продовжує залишатися актуальним для України. В цьому напрямку важливою є консолідація зусиль бізнесу, влади і всіх зацікавлених органів. «Тому налагодження тісної співпраці щодо виявлення ознак тіньової зайнятості суб’єктів господарювання; проведення в межах компетенції спільних обстежень «ризикових» суб’єктів господарювання ті інші завдання – вкрай важливе питання, від якого залежить наше майбутнє», – коментує директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47

Інформація

про проведення Місячника кар’єри молоді «Твоя успішна кар’єра» та підсумкової акції «Побудуй успішну кар’єру»

з відкритою «гарячою  лінією»

Для молоді, яка бажає  побудувати успішну кар’єру !

В Запорізькій області з 02 березня по 01 квітня 2020 року  стартує Місячник кар’єри молоді «Твоя успішна кар’єра».

Протягом Місячника фахівці Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості  спільно з представниками роботодавців, успішних підприємців,  молодих  перспективних робітників, майстрів виробництва  будуть знайомити  населення з потребами регіонального  ринку праці та основами  побудови  кар’єри.

 Усі  бажаючі молоді люди до 35 років зможуть прийняти участь в профорієнтаційних мотиваційних  заходах щодо прискорення працевлаштування та  відпрацювання  навичок пошуку роботи, алгоритму розвитку кар’єри. Протягом Місячника  вони зможуть прийняти участь в економічних  екскурсіях  на промислові підприємства міста та області, поспілкуватись з молодими перспективними робітниками, майстрами виробництва.

Для студентської молоді  фахівці служби зайнятості   на базі центрів кар’єри «PROFI Центр»   будуть проводити профорієнтаційні тренінги з метою надання психологічної підтримки в пошуку роботи та формування  стратегії поведінки на ринку праці.   

Закінчиться Місячник кар’єри молоді «Твоя успішна кар’єра» 01 квітня 2020 року проведенням підсумкової акції  «Побудуй успішну кар’єру» та роботою  «гарячої лінії» на базі Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості (місцезнаходження: смт Михайлівка, вул.Центральна,33)  з 10.00 до 15.00. Всі бажаючі зможуть  задати питання щодо особливостей ринку праці та планування професійної кар’єри .

Якщо ти молодий, бажаєш знайти омріяну роботу, стати конкурентоспроможним та побудувати успішну кар’єру – залучайся до участі в Місячнику, звертайся до фахівців Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості (місцезнаходження: смт Михайлівка, вул. Центральна, 33).

Бажаємо успіхів в побудові кар’єри!