Роздольська сільська об'єднана територіальна громада

Запорізька область, Михайлівський район

Детінізація відносин у сфері зайнятості населення – питання від якого залежить майбутнє

МВФ у 2018 році оцінював рівень тінізації в Україні на позначці 45%.

Нещодавнє проведене дослідження компанією Ernst & Young за підтримки Mastercard в рамках укладеного Меморандуму про співпрацю з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства,  Національним банком і Державною службою статистики України, показало наступне. Понад чверть (26,2%) обсягу "готівкової тіньової економіки" (це 5,3% ВВП або 190 млрд гривень) - це "слідча тіньова економіка", де ініціаторами розрахунку готівкою є обидві сторони - і продавець, і покупець . А решта (73,8% або 14,4% ВВП - 512 млрд гривень) - це "пасивна тіньова економіка", ініціатором якої є продавець.

З 20 по 31 січня по всій Україні пройшла інформаційна кампанія. 600 інспекторів праці відвідали і провели роз'яснювальну роботу серед понад 180 тисяч роботодавців в сфері торгівлі, при цьому більш ніж в 56 тисячах випадків до візитів залучалися Пенсійний фонд, Державна податкова служба, Державна служба зайнятості, місцеве самоврядування. За результатами перевірок – було виявлено більше 300 об’єктів, які здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації та використовували незадекларовану працю. Звісно, це далеко не всі підприємства, які знаходяться у тіні. Фахівцями центрів зайнятості Запорізької області було відвідано 588 підприємств з метою роз’яснення неприпустимості допуску працівників до роботи без оформлення трудових відносин та неухильного дотримання законодавчих вимог щодо укладення трудового договору. Спільно з представниками територіальних органів Держпраці було проведено 24 семінари з питань легалізації зайнятості населення, в яких прийняли участь 343 суб’єкта господарювання, та проведено 300 інформаційно-роз’яснювальних заходів («круглі столи», наради, робочі зустрічі), до участі в яких залучено майже 500 роботодавців.

Питанню декларування трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником державна служба зайнятості приділяє велику увагу. Із запровадженням з 1 січня 2020 року в усіх центрах зайнятості Інституту консультанта роботодавця, направленого на розширення підходів до надання послуг роботодавцям, кількість роботодавців, які співпрацюють із службою зайнятості збільшилась у порівнянні з січнем 2019 року на 9,1 відсотка.

Завдання щодо детінізації економіки продовжує залишатися актуальним для України. В цьому напрямку важливою є консолідація зусиль бізнесу, влади і всіх зацікавлених органів. «Тому налагодження тісної співпраці щодо виявлення ознак тіньової зайнятості суб’єктів господарювання; проведення в межах компетенції спільних обстежень «ризикових» суб’єктів господарювання ті інші завдання – вкрай важливе питання, від якого залежить наше майбутнє», – коментує директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47

Інформація

про проведення Місячника кар’єри молоді «Твоя успішна кар’єра» та підсумкової акції «Побудуй успішну кар’єру»

з відкритою «гарячою  лінією»

Для молоді, яка бажає  побудувати успішну кар’єру !

В Запорізькій області з 02 березня по 01 квітня 2020 року  стартує Місячник кар’єри молоді «Твоя успішна кар’єра».

Протягом Місячника фахівці Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості  спільно з представниками роботодавців, успішних підприємців,  молодих  перспективних робітників, майстрів виробництва  будуть знайомити  населення з потребами регіонального  ринку праці та основами  побудови  кар’єри.

 Усі  бажаючі молоді люди до 35 років зможуть прийняти участь в профорієнтаційних мотиваційних  заходах щодо прискорення працевлаштування та  відпрацювання  навичок пошуку роботи, алгоритму розвитку кар’єри. Протягом Місячника  вони зможуть прийняти участь в економічних  екскурсіях  на промислові підприємства міста та області, поспілкуватись з молодими перспективними робітниками, майстрами виробництва.

Для студентської молоді  фахівці служби зайнятості   на базі центрів кар’єри «PROFI Центр»   будуть проводити профорієнтаційні тренінги з метою надання психологічної підтримки в пошуку роботи та формування  стратегії поведінки на ринку праці.   

Закінчиться Місячник кар’єри молоді «Твоя успішна кар’єра» 01 квітня 2020 року проведенням підсумкової акції  «Побудуй успішну кар’єру» та роботою  «гарячої лінії» на базі Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості (місцезнаходження: смт Михайлівка, вул.Центральна,33)  з 10.00 до 15.00. Всі бажаючі зможуть  задати питання щодо особливостей ринку праці та планування професійної кар’єри .

Якщо ти молодий, бажаєш знайти омріяну роботу, стати конкурентоспроможним та побудувати успішну кар’єру – залучайся до участі в Місячнику, звертайся до фахівців Михайлівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості (місцезнаходження: смт Михайлівка, вул. Центральна, 33).

Бажаємо успіхів в побудові кар’єри!