Роздольська сільська об'єднана територіальна громада

Запорізька область, Михайлівський район

"Бюджет для Громадян"

Для забезпечення доступності інформації про бюджет, відповідно до статті 28 Кодексу, бюджетні документи мають бути оприлюднені розпорядниками даної інформації на своїх офіційних сайтах або в інший спосіб відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Зокрема, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних місцевих рад повинні оприлюднювати:

прогноз місцевого бюджету - у п’ятиденний строк з дня його схвалення;

  • проект рішення про місцевий бюджет не пізніше, ніж через три робочі дні після подання його відповідній місцевій раді;
  • рішення про місцевий бюджет - у десятиденний строк з дня його прийняття.

Г оловні розпорядники коштів місцевих бюджетів повинні розміщувати на своїх офіційних сайтах, або оприлюднювати їх у інший спосіб:

  • бюджетні запити - не пізніше ніж через три робочі дні після подання відповідній місцевій раді проект рішення про місцевий бюджет;
  • паспорти бюджетних програм - протягом трьох робочих днів з дня затвердження таких документів;
  • звіти про виконання паспортів бюджетних програм - протягом трьох робочих днів після подання річної звітності.

Для зручності у використанні доцільно, щоб документи, пов’язані із бюджетним процесом, були викладені в окремому розділі із хронологією оприлюднення. З цією метою Міністерством фінансів України розроблено можливість оприлюднення бюджетних документів, які верифіковані та завантажені ІАС «LOGICA», на офіційному державному порталі «Бюджет для громадян» (https://openbudget.gov.ua), який призначений для інформування громадськості про основні цілі, завдання та пріоритетні напрями бюджетної політики України. На нашому сайті це посилання зліва.

Таким чином, для усіх учасників бюджетного процесу, які використовують програмне забезпечення місцевого рівня, що взаємодіє через відкритий програмний API-інтерфейс з ІАС «LOGICA», з 13 грудня 2021 року буде доступною можливість оприлюднення бюджетних запитів, проекту рішення, рішення та рішення зі змінами про місцевий бюджет, паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів, звітів про виконання паспортів, прогнозу місцевого бюджету на порталі «Бюджет для громадян».

Оприлюднення бюджетних документів відбуватиметься автоматично, у разі погодження дії оприлюднення розпорядниками інформації, та якщо версія документу повністю верифікована ІАС «LOGICA».

Також повідомляємо, що розділи зазначеного порталу з документами місцевих бюджетів та головних розпорядників коштів місцевих бюджетів протягом 2022 року працюватимуть у тестовому режимі з метою корекції можливих неточностей при значній завантаженості системи та розроблення додаткового функціоналу.