Роздольська сільська об'єднана територіальна громада

Запорізька область, Михайлівський район

Останнім часом дедалі частіше  власникам сільськогосподарської техніки надходять пропозиції від деяких осіб за певну суму коштів   «вирішити питання» з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області стосовно відомчої реєстрації сільськогосподарської техніки або видачі посвідчень тракториста-машиніста.

Головне управління повідомляє, що це одна із схем викачування аферистами  грошей з громадян.

Процедура реєстрації сільськогосподарської техніки є досить простою та прозорою.

Для реєстрації та/або зняття з обліку сільськогосподарської техніки, прийняття іспитів на отримання посвідчення тракториста-машиніста, необхідно направити документи поштою або подати особисто до Головного управління  (адреса: 69002 м. Запоріжжя, вул. Гоголя 105 а).

З переліком документів, необхідних для здійснення реєстраційних дій щодо сільськогосподарської техніки або отримання посвідчення тракториста-машиніста Ви можете ознайомитись на сайті Головного управління https://www.gudpss-zp.gov.ua в розділі «Сектор нагляду і реєстрації сільськогосподарської техніки».

Номер телефону для отримання консультацій : 061-228-04-30

Оплата за бланк свідоцтва про реєстрацію та номерний знак здійснюється до Державного підприємства «Київоблагростандарт». Вартість бланку свідоцтва про реєстрацію машини становить 63 грн., державного номерного знаку – 144 грн.  або 189 грн. в залежності від його типу, номерного знаку "Транзит"- 63 грн. Вартість бланку посвідчення тракториста-машиніста становить 63 грн.

При реєстрації нової техніки (яка раніше не була зареєстрована на території України) інспектором Головного управління проводиться огляд зі складанням відповідного акту огляду. Виїзд інспектора Головного управління безкоштовний.

Шановні мешканці територіальної громади,  наголошуємо, будьте пильними та не дозволяйте аферистам вводити себе в оману. У разі отримання  пропозицій від вказаних осіб, одразу ж звертайтеся до правоохоронних органів.

 Відеокоментар фахівця «Увага, шахраї!» можете переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=bad1b3fH788

У зв’язку з випадком ботулізму в м. Бердянськ з двома потерпілими (1 летальний), який пов’язаний з вживанням риби (плотва, лящ), придбаної в торгівельних рядах на продовольчому ринку «Центральний» м. Бердянськ, технологічний процес приготування якої здійснювався в домашніх умовах, Михайлівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області вкотре закликає мешканців Михайлівщини, з метою недопущення ускладнень та погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації на території:

 • не купуйте рибу на яку, на законну вимогу споживача, суб’єкт господарювання не може пред’явити документи, які  б могли підтвердити якість та безпеку продукції;
 • не купуйте виготовлені у домашніх умовах в’ялену, копчену, солону рибу, консерви та інші продукти харчування в місцях стихійної торгівлі без супровідних документів.
 • перевіряйте термін придатності продуктів та зберігайте чеки;
 • при приготуванні страв в домашніх умовах, в тому числі риби, дотримуйтесь технології приготування, термінів та умов зберігання.

Звертаємо Вашу увагу, що перші симптоми захворювання: 

 • порушення зору;
 • сильно виражена сухість у роті;
 • важко говорити (голос стає тихим або пропадає);
 • підвищена стомлюваність,
 • м'язова слабкість;
 • запаморочення;
 • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі.

Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (вже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше).

При наявності перших ознак недомагання негайно звертайтеся за медичною допомогою!

Питання безпечності та якості питної води, призначеної для споживання людиною є пріоритетним та знаходиться на особливому контролі Михайлівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Фахівцями управління посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності вимог санітарного законодавства щодо безпечності. Проведено переоблік суб’єктів господарювання у сфері питної води та питного водопостачання. Відкоригована дислокація, підпорядкованість водопроводів на підпорядкованій адміністративній території.

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 протягом 2021 року фахівцями управління у складі комісії перевірено 9 об’єктів централізованого питного водопостачання, виявлені порушення на 9 об’єктах (100%). За участю головного спеціаліста Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено плановий захід державного нагляду (контролю) на 1 об’єкті централізованого питного водопостачання. За результатами заходу суб’єкта господарювання  притягнуто до адміністративної відповідальності.

В ході проведених комісійних обстежень були виявлені наступні порушення вимог санітарного законодавства:

- відсутні проекти щодо організації зон санітарної охорони для водопроводів господарсько-питного водопостачання та їх джерел;

- зони санітарної охорони підземних джерел питного водопостачання не організовані;

- не дотримується водоохоронний режим зон санітарної охорони;

- не дотримується процедура виробничого контролю якості та безпечності води джерел питного водопостачання та води питної перед її надходженням у водопровідну мережу за видом контролю, переліком показників та періодичністю;

- не проводяться дослідження на показники радіаційної безпеки води підземних джерел питного водопостачання;

- відсутні результати виробничого контролю якості та безпечності води питної за токсикологічними та паразитологічними показниками;

- відсутні висновки санітарно-епідеміологічної експертизи на пластикові труби, які використовуються;

- водонапірні вежі Рожновського частково знаходиться в незадовільному технічному стані – вкриті корозією, не пофарбовані;

- оглядові колодязі артезіанських свердловин частково не мають герметичного покриття.

Під час комісійних обстежень було проведено відбір проб питної води для моніторингового дослідження в лабораторіях Держпродспоживслужби, відхилення не виявлені.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило Примірне чотиритижневе сезонне меню, рекомендоване для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років у закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на осінній період.

Відповідний наказ МОЗ України від 05.11.2021 № 2441 "Про затвердження рекомендованого Примірного чотиритижневого сезонного меню рекомендованого для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років в закладах освіти..." опубліковано на сайті Міністерства охорони здоров’я. Також тут міститься технологічна документація (технологічні картки) на страви та вироби, що увійшли до затвердженого меню:

Для першого - https://cutt.ly/jTrRSBA

Другого - https://cutt.ly/CTrRKHT

Третього - https://cutt.ly/5TrRVXc

Четвертого тижнів - https://cutt.ly/lTrR9gD

У техкартках наведені всі необхідні розрахунки (маса брутто/нетто, енергетична цінність продуктів/страв тощо), процеси приготування та температурні режими. Меню можна використовувати як у повному обсязі, так і частково, опрацювавши його з огляду на смакові уподобання та технологічні можливості конкретних закладів. Проте варто пам’ятати, що в разі внесення таких змін, меню потрібно буде погодити в територіальному підрозділі Держпродспоживслужби відповідно до вимог Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.  Затверджений перелік страв також може бути використаний як база для чотиритижневого меню в інші пори року з урахуванням сезонних продуктів.

Повний перелік техкарток можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3nuLMbb

Шановні мешканці громади! У Запорізькій області розпочалася планова осіння кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною із літаків АН 2.  

Під час кампанії буде оброблена площа області, за винятком населених пунктів і великих водних просторів та територій, які  підпадають під заборону польотів літаків (зону NOTAM).

При цьому буде застосовуватися вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин "Орісвак" виробництва ТОВ «Укрветпромпостач». 

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу.  Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.

Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не виділяє вакцинний вірус зі слиною.     

Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей та тварин,  екології та використовується на території України більше трьох років.

Розповсюдження вакцини літаком є найбільш економічним варіантом серед всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

УВАГА! Михайлівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області звертається до жителів території Михайлівської та Роздольської громад з проханням: у разі виявлення принад-брикетів не брати їх руками, не переміщувати з місць розкладання та не підбирати їх, оскільки – це є в першу чергу вакцино-імунний засіб, що потребує відповідних умов поводження та засобів захисту при роботі з ним.

Довідково:

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  без лікування завжди закінчується   смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини, однак основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.

Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин є одним із ефективних заходів боротьби зі сказом і забезпечує покращення епізоотичної ситуації, що підтверджує досвід країн західної і центральної Європи. З 1985 року під егідою ВООЗ та МЕБ при фінансовій підтримці Європейського союзу розпочалися широкомасштабні кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу в Європі. Проведення цього заходу стало надзвичайно ефективним і привело до  поліпшення епізоотичної ситуації в країнах Західної та Центральної Європи і переміщення центру епізоотії в Східну Європу.

Інформація щодо термінів проведення кампанії  на підпорядкованих територіях буде надано додатково.

Довідки за телефоном:  2-05-98; 2-29-64.