Роздольська сільська об'єднана територіальна громада

Запорізька область, Михайлівський район

РОБОТА Є

За сприяння служби зайнятості протягом 2021 року 23,4 тис. осіб знайшли роботу, в тому числі 20,6 тис. безробітних, з них 175 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб та 351 безробітний - учасників АТО/ООС. З початку року 240 осіб працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 15 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово,

ПРОФНАВЧАННЯ

На сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних, яка дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. Це і стажування на робочому місці, і навчання за індивідуальними програмами.

Протягом 2021 року за направленням Державної служби зайнятості у Запорізькій області професійне навчання проходило майже 1300 зареєстрованих безробітних. А рівень працевлаштування після закінчення профнавчання склав 98,2%.

СПІВПРАЦЯ З РОБОТОДАВЦЯМИ

За період січень-грудень 2021 року до Запорізької обласної служби зайнятості подано 25 тис. вакансій від 6,4 тис. роботодавців. Відсоток укомплектування складає 86 % (по Україні – 63,4 %).

ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 р. № 74 затверджено Порядок надання допомоги по частковому безробіттю підприємствам сфери виробництва.

Протягом 2021 року було прийнято 25 рішень  щодо виплати допомоги по частковому безробіттю. В результаті реалізації даної фінансової підтримки  для 750  працівників вдалося зберегти робочі місця в умовах карантину. Середній розмір допомоги склав майже 1900 грн для одного працівника.

«Наразі наша головна мета – це прискорене працевлаштування, поглиблена співпраця з роботодавцями та побудова якісно нових рівнів взаємодії з клієнтами. Саме тому нарівні із програмами, що вже зарекомендували себе ефективними, постійно розробляються нові. Так, в роботі служби зайнятості вводиться посада - спеціалізований кар'єрний радник з питань інклюзивного працевлаштування. Також новою формою працевлаштування стає патронат та з 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені зможуть отримати фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу», - коментує інноваційні проєкти директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.

Нагадуємо, що до 01 лютого 2022 року роботодавцям - юридичним особам, необхідно звітувати про виконання квоти з працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштування (ч.1 ст.14 Закону України «Про зайнятість населення»).

Відповідно до ч.2 ст.14 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що підприємствам, установам, організаціям установлюється квота для працевлаштування осіб, неконкурентоспроможних на ринку праці і таких, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні:

- при чисельності штатних працівників понад 20 осіб розмір її становить 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік;

- при чисельності штатних працівників від 8 до 20 осіб розмір її становить не менше однієї особи в середньооблікової чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років (ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Форму звіту «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» викладено в Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом від 16.05.2013 р. № 271.

Звіт надається до центрів зайнятості та філій незалежно від місцезнаходження роботодавця.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.

  • Коли після звільнення з роботи необхідно зареєструватися у центрі зайнятості?

Чинним законодавством не встановлені граничні терміни реєстрації особи в Державній службі зайнятості після факту звільнення з роботи.

Водночас військовослужбовці (окрім військовослужбовців строкової служби) для прирівнювання до страхового стажу строку проходження служби до запровадження страхування на випадок безробіття у разі звільнення зі служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведення організаційних заходів без права на пенсію повинні зареєструватися в установленому порядку в державній службі зайнятості упродовж місяця з дати взяття їх на облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, а для інших осіб – з дня звільнення.

  • Реєструватися в центрі зайнятості треба за місцем роботи чи за місцем проживання?

До Державної служби зайнятості звертаються за сприянням у працевлаштуванні всі незайняті громадяни, котрі бажають працювати, готові та здатні приступити до прийнятної роботи.

Для надання статусу безробітного особа, котра шукає роботу, подає заяву про надання статусу безробітного особисто (також можете скористатись єдиним порталом державних послуг Дія) до центру зайнятості, який обирає для обслуговування, та пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості), документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документу або дублікату).

Заяву про надання статусу безробітного можна подати до будь-якого центру зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Прийом громадян центри зайнятості або філії Запорізького обласного центру зайнятості провадять щоденно з 8.00 до 17.00 (окрім суботи та неділі) та у п’ятницю з 8.00 до 15.45.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.

В базі даних служби зайнятості Запорізької області за січень-листопад поточного року налічувалось 24,3 тис   вакансій. Є професії, які залишаються затребуваними тривалий час. Серед таких велику частку складають робітничі професії.

Слід врахувати, що ринок праці змінюється в залежності від сезону. Наприклад у весняному топі вакансій  перші місця посідають професії, які затребувані у сільському господарстві та задіяні у сфері відпочинку  у літній сезон. А що ж відбувається з попитом в передноворічний період?

Керівник Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дуднік запевняє: «Наразі найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – продавці, слюсарі, водії, кухарі, медсестри, електромонтери, охоронники, електрогазозварники, маляри, оператори котельні, токарі та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів, вихователів, менеджерів та вчителів з відповідним досвідом роботи.

Водночас кількість заявок на підбір продавців у грудні, порівняно з листопадом, збільшилась на 46%. Також дещо зріс попит на барменів, кухонних працівників, офіціантів, барист та гардеробників.»

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.

Чи доводилось Вам читати про вакансії «мрії»? Де платять велики гроші за те, що Ви будете гладити кішок, тестувати морозиво або цілий день передивлятись соціальні мережі?

В базі даних Запорізької обласної служби зайнятості немає таких вакансій. Вже не один рік поспіль затребуваними є робітничі професії. Наразі найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – продавці, слюсарі, водії, кухарі, медсестри, електромонтери, охоронники, електрогазозварники, маляри, оператори котельні, токарі та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів, вихователів, менеджерів та вчителів з відповідним досвідом роботи.

Але трапляються і «нетипові» пропозиції.

Наприклад, якщо Ви творча людина, то могли зацікавитись вакансіями архітектора, візажиста-стиліста, демонстратора товарів або навіть актора (артиста) театру, кіно та ін.

Для тих, хто полюбляє керувати механізмами та відразу бачити результати своєї праці, були би до вподоби вакансії: апаратник-лаковар, апаратник дублення (шкіряне та шкіросировинне виробництво), бігунник (веде процес змішування маси для виробництва вогнетривких виробів на змішувальних бігунах різних систем та конструкцій) або жарівник.

Керівник Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дуднік запевняє: «В базі даних  Запорізької служби зайнятості за 11 місяців 2021 року налічувалось 24,3 тис. вакансій. Серед них є різні: і з великими заробітними платами, і не дуже,  вакансії для фахівців, і для робітників. Бувають і рідкі вакансії.  Завдяки плідній співпраці з роботодавцями рівень укомплектування склав 85%. Знайти роботу можливо, бо робота є!!! Приходьте, ми завжди готові Вам допомогти у цьому!»

Довідково: За сприяння служби зайнятості протягом січня-листопада 2021 року  22,0 тис. осіб знайшли роботу, в тому числі 19,5 тис. безробітних, з них 168 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб та 334 безробітних - учасників АТО/ООС. З початку року 211 осіб працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 15 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47