Роздольська сільська об'єднана територіальна громада

Запорізька область, Михайлівський район

22-26 листопада 2021 року Міністерство освіти і науки спільно з роботодавцями, міжнародними партнерами, регіональними центрами зайнятості та Центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості проводить Всеукраїнський тиждень професійної освіти.

Програма заходів

Тиждень професійної освіти - це ще один привід нагадати, що представники робітничих професій вже протягом багатьох років користуються значним попитом на ринку праці України, а роботодавці готові пропонувати їм конкурентні заробітні плати та достойні умови праці.

У рамках тижня Центри професійно-технічної освіти ДСЗ проведуть онлайн-екскурсії та презентують свої освітні послуги. Нагадаємо, у системі служби зайнятості функціонують 11 ЦПТО, діяльність яких спрямована на надання освітніх послуг дорослому населенню. Навчання здійснюється за 95 ліцензованими робітничими професіями та багатьма напрямами курсів цільового призначення.

Коваль ручного кування, перукар-модельєр, швачка, електрозварник ручного зварювання, бджоляр та багато інших робітничих професій презентуватимуть майстри центрів профтехосвіти впродовж 22-26 листопада.

Фахівці регіональних центрів зайнятості підготували майстер-класи, вебінари, профорієнтаційні уроки, а також серію відеороликів про професії.

Долучайтесь до онлайн-зустрічей! Перелік активностей

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.

Працедавці іноді зловживають довірою потенційних працівників, підмінюючи термін «випробувальний термін» безоплатним стажуванням задля визначення їхнього рівня кваліфікації або ж тестування знань та умінь. То що ж таке стажування, і коли його слід застосовувати на практиці?

СтажуванняУ частині 6 статті 18 Закону України «Про освіту» зазначено, що стажування – це набуття особою практичного досвіду виконання завдань та обов’язків у певній професійній діяльності або галузі знань. Законодавство передбачає можливість його застосування щодо студентів та осіб, котрі перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні, та в інших передбачених законодавством випадках. Тобто студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, котрі здобули професію або фах і продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, задля набуття додаткових компетенцій та досвіду з виконання професійних завдань та обов’язків, удосконалення професійних знань, умінь і навичок, вивчення та засвоєння нових технологій, мають право проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувають освіту, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.

Запис про проходження стажування працедавець вносить до трудової книжки, при цьому трудовий договір обов’язково укладається у письмовій формі. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу. Термін стажування за договором не може перевищувати шести місяців.

Стажування проводиться за індивідуальною програмою під керівництвом працівника підприємства, установи, організації, котрий має стаж роботи за відповідною професією (спеціальністю) не менш як три роки.

Робота керівників стажування, призначених із числа працівників підприємства, організації, установи, може оплачуватися підприємством, організацією, установою за рахунок коштів, передбачених на підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів, додатково на строк стажування щомісяця у розмірі не менше 5 відсотків суми основної заробітної плати, яку вони отримують за основним місцем роботи.

Після завершення стажування до трудової книжки студента/учня вноситься запис із зазначенням посади, періоду та місця проходження стажування, спеціальності (кваліфікації) або професії (кваліфікаційного рівня) стажиста.

Слід пам’ятати, що безоплатного стажування в трудовому законодавстві не існує. Працедавець повинен виплачувати кошти, якщо в період набуття нових навичок особа виконує роботу. У разі, коли в період стажування студенти виконують професійні роботи, роботодавець здійснює виплату їм заробітної плати згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок.

Якщо стажування проходить безробітний, то у період проходження професійного навчання шляхом стажування на робочому місці за ним зберігається допомога по безробіттю, натомість підприємство у цей період стажисту кошти не виплачує.

Отже, якщо ви не студент і не безробітний, котрий шукає роботу за сприяння служби зайнятості, прийшли в компанію, яка пропонує вам на певний час стажування, то знайте, що так не повинно бути. У такому разі період роботи матиме назву «випробувальний термін». Випробувальний термін під час прийому на роботу становить:

– не більше 3 місяців – у загальних випадках;

– не більше 1 місяця – для робітників;

– не більше 6 місяців – в окремих випадках за погодженням із профспілкою.

Тобто якщо працедавець має на меті визначити рівень кваліфікації нового працівника, тоді слід приймати його на роботу з випробувальним терміном. Якщо працівник не пройшов випробування, працедавець має право його звільнити. А після закінчення стажування зареєстрованого безробітного працедавець зприймає його на роботу згідно договору на працевлаштування.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.

Сільське господарство - одна з найважливіших галузей господарського комплексу України. Вже багато років Запорізька обласна служба зайнятості успішно співпрацює з найбільшими с/г підприємствами регіону щодо укомплектування вільних робочих місць, організації професійного навчання, тимчасової зайнятості. Серед таких підприємств: ТОВ «АФ Батьківщина», СВК  «Мирний», ТОВ «Олександрівка», ТОВ «Агрофірма Ольвія», ТОВ «Агротіс Плюс» та ін.

За 10 місяців 2021 року сільгосппідприємства надали до служби зайнятості Запорізької області 5,6 тис.вакансій, з яких 5,5 тис. було укомплектовано.

Також для потреб сільськогосподарських підприємств проводилось навчання безробітних громадян за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування  та на курсах цільового призначення  за напрямом «Експлуатація та ремонт сільськогосподарської техніки під час виконання сільськогосподарських робіт» і «Сучасні технології обслуговування та ремонт сільськогосподарської техніки та тракторів». Всього пройшли навчання 85 безробітних та 19 осіб підвищили кваліфікацію.

Директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік зазначає: «Попит на працівників у сільському господарстві є стабільно актуальним. Для сільського господарства найбільш затребуваними є наступні професії: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, агроном, технолог сільськогосподарського виробництва, тваринник, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва.

Напередодні професійного свята ми висловлюємо щиру вдячність за плідну співпрацю усім керівникам с/г підприємств області, які в цей складний час продовжують працевлаштовувати безробітних та  забезпечують гідні умови праці. Розвиток сільського господарства в районі є особливо важливим, бо саме ці підприємства забезпечують працевлаштування значної частки сільського населення».

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.

За січень-жовтень 2021 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 50,3 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 9,8% менше минулорічного показника.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-жовтня 2021 року 20,2 тис. осіб знайшли роботу, в тому числі 17,9 тис. безробітних, з них 159 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб та 316 безробітних - учасників АТО/ООС. З початку року 146 осіб працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 15 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 1160 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

З початку року 2428 осіб брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 листопада 2021 року на обліку в центрах зайнятості Запорізької області перебувало 11,9 тис. безробітних.

Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості Запорізької області на 1 листопада 2021 року становила 2010 одиниць. Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – оператори котельної, водії, продавці, машиністи котельної, медсестри, слюсарі, електрогазозварники, кухарі, електромонтери та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів, менеджерів та вчителів з відповідним досвідом роботи.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.

Навчатись ніколи не пізно! Тим паче, коли існує така унікальна можливість для роботодавців та безробітних.

Дуальна освіта - вид професійного навчання, при якому поєднується навчання громадян у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.

«Запорізька обласна  служба зайнятості в поточному році впроваджувала професійне навчання зареєстрованих безробітних за дуальною формою. Безробітні проходили навчання  за професіями: «Верстатник широкого профілю» , «Електрогазозварник», «Продавець продовольчих товарів», за інтегрованою професією «Офіціант; Бармен», - розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Мета дуальної освіти:

усунути основний недолік традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників - розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом з урахуванням поточних і перспективних потреб роботодавців-замовників кадрів;

підвищити якість підготовки кадрів з урахуванням вимог роботодавців.

Дуальна освіта передбачає наступні кроки:

модернізація освітніх програм, у тому числі часткових компетенцій;

підвищення якості підготовки фахівців;

зближення освіти до вимог ринку праці;

посилення ролі та впливу роботодавців на освіту;

підвищення мотивації до навчання;

зростання рівня зайнятості;

скорочення адаптаційного періоду на роботі;

підвищення конкурентоспроможності працівників;

гарантоване працевлаштування.

Роботодавець бере участь у:

відборі претендентів на навчання з подальшим працевлаштуванням;

розробленні робочих навчальних планів та програм;

організації виробничого навчання безпосередньо на своєму виробництві;

створенні відповідних умов для професійного навчання, закріплення за слухачем інструктора з числа висококваліфікованих робітників підприємства;

оцінюванні результатів навчання.

Всіх, кого зацікавила дана інформація, звертайтесь до центрів зайнятості області.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47.