Роздольська сільська об'єднана територіальна громада

Запорізька область, Михайлівський район

Пан Володимир має професію елекрогазозварювальника. Багато років Він працював за спеціальністю, тож отримав стаж, достатній для призначення пенсії на пільгових умовах. Досягнувши 55 років пан Володимир звернувся до управління пенсійного фонду з усною заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за списком №2, але у пенсійному фонді йому відмовили.

За допомогою пан Володимир звернувся до Михайлівського бюро правової допомоги, де фахівець бюро Тетяна Мороз пояснила пану Володимиру, що йому потрібно звернутись до управління Пенсійного фонду з письмовою заявою та отримати обґрунтовану письмову відповідь про відмову у призначенні такого виду пенсії, після чого можна звертатись до суду з заявою про оскарження та скасування даного рішення.

Отримавши письмову відповідь з’ясувалось, що підставами для відмови у в призначенні пенсії на пільгових умовах є відсутність необхідного пільгового стажу, бо до пільгового стажу не зараховані наступні періоди:

  • з 01.08.1980 року по 02.04.1981 рік відповідно до наданої довідки посада не відповідає назві професії передбаченій Списком № 2, затвердженого постановою Радиміністрів СРСР від 22.08.1956 р. № 1173 та зазначено декілька постанов;
  • з 06.03.1986 року по 01.10.2002 рік, оскільки відсутня уточнююча довідка, а відповідно до трудової книжки визначити характер виконуваної роботи та повноту робочого дня неможливо.

Пан Володимир не погодився з таким рішення управління Пенсійного фонду та знову звернувся до Михайлівського бюро правової допомоги. Тетяна Мороз вивчила документи та склала позовну заяву, яку пан Володимир направив до Запорізького окружного адміністративного суду.

Професія  електрогазозварювальника    передбачена  Списком №2. Для  отримання  пільгової  пенсії  необхідно відпрацювати  на  такій  посаді  не  менше 12 років і  шести  місяців, мати загального стажу не  менше 30 років та  досягти 55 років, – розповідає Тетяна Мороз, – пан Володимир у вказані Пенсійном фондом періоди працював електрогазозварювальником, що підтверджується записами в трудовій книжці.

Також підставою відмови управління Пенсійного фонду у відзиві на позовну заяву вказало відсутність даних про проведення атестації робочого місця після 21.08.1992 року.

Важливо!!! Особи, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, але з вини власника на таких підприємствах не було проведено атестацію робочого місця, мають право на зарахування стажу роботи на таких посадах до спеціального стажу, необхідного для призначення пенсії за віком на пільгових умовах Списком № 2, відповідно до пункту “б” статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», при цьому на працівника, зайнятого на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, не можна покладати відповідальність за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Тобто непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємства не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідальність покладається на власника підприємства, а не працівника.

05 жовтня 2021 року суд ухвалив рішення, яким задовольнив позовні вимоги пана Володимира у повному обсязі: визнав протиправним та скасував рішення про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язав Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати пану Володимиру до пільгового стажу за Списком № 2 періоди роботи з 01.08.1980 року по 02.04.1981 рік на посаді електрогазозварювальника, та з 06.03.1986 року по 01.10.2002 рік на посаді електрогазозварювальника (справа № 280/6478/21).

Дякуючи Тетяні Мороз, фахівцю Михайлівського бюро правової допомоги, пан Володимир має змогу отримати пенсію за віком на пільгових умовах.

ПРАВА ДОНОРІВ В УКРАЇНІ

Щорічно 14 червня відзначається Всесвітній День донора крові, який було засновано на Всесвітній асамблеї  охорони здоров’я  ООН в 2005 році. Важливість та значимість святкування цього дня важко переоцінити, адже головною метою донорства крові та її компонентів є порятунок людських життів.

25 січня 2021 року введений в дію Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові».

Відповідно до цього закону донорство крові та компонентів крові - це добровільний акт людини, що полягає у донації крові та/або компонентів крові для подальшого використання їх для трансфузії, виготовлення лікарських засобів, медичних виробів або використання у наукових дослідженнях.

Донором крові та/або компонентів крові може бути будь-який дієздатний громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, яка має посвідку на постійне проживання на території України, який пройшов відповідне медичне обстеження в порядку, за результатами якого підтверджена відсутність показань до постійного чи тимчасового відсторонення від донорства відповідно до переліку показань.

Держава гарантує захист прав донора крові та/або компонентів крові та захист його здоров’я, а також компенсує йому витрати, пов’язані з донорством, і заохочує добровільне безоплатне донорство.

Водночас, донору відшкодовується шкода, заподіяна його здоров’ю у зв’язку з виконанням донорської функції, з урахуванням додаткових витрат на лікування, посилене харчування та на інші заходи, спрямовані на його соціально-трудову та професійну реабілітацію.

У день донації особа, яка виявила бажання здійснити донацію крові та/або компонентів крові, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності із збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства. 

Здобувачі вищої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти у зазначені дні звільняються від занять.

Військовослужбовці строкової служби та курсанти закладів військової освіти звільняються від несення нарядів, вахт та інших форм служби. 

Підставою для звільнення від роботи є довідка, видана донору за місцем медичного обстеження чи донації крові.

Водночас, такій особі безпосередньо після кожного дня здійснення донації крові та/або компонентів крові надається день відпочинку із збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженого органу. За бажанням такої особи цей день приєднується до щорічної відпустки.

Але якщо за погодженням із керівництвом донор був залучений до роботи або несення служби, йому за бажанням надається інший день відпочинку із збереженням середнього заробітку. А у період щорічної відпустки така відпустка продовжується на один день.

Донорам, які протягом року безоплатно здійснили донацію крові в сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам, або плазми крові в сумарній кількості, що дорівнює чотирьом разовим максимально допустимим дозам, надається допомога з тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням і виплачується у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати донора незалежно від стажу роботи. 

Здобувачам вищої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти - надається право на одержання грошової допомоги у розмірі 25 відсотків встановленої у закладі освіти стипендії.

Військовослужбовцям строкової служби та курсантам військових закладів освіти надається право на одержання грошової надбавки у розмірі 25 відсотків призначеного їм грошового забезпечення протягом шести місяців після здійснення донації крові та/або компонентів крові у зазначених кількостях.

Донори, які безоплатно здійснили донацію крові в сумарній кількості, що дорівнює 40 максимально допустимим дозам, або плазми крові в сумарній кількості, що дорівнює 60 максимально допустимим дозам, набувають статусу Почесного донора України. 

Почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Особи із статусом Почесного донора України мають право на позачергове забезпечення протезами та іншими протезно-ортопедичними виробами, відповідно до порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України,

Пільга на отримання пільгової позики для будівництва індивідуального житла відповідно до законодавства також передбачена для осіб із статусом Почесного донора України

Донори, які безоплатно здійснили донацію крові в сумарній кількості, що дорівнює 100 і більше разовим дозам, або плазми крові в сумарній кількості, що дорівнює 120 і більше разовим дозам, заготовленим методом аферезу, або тромбоцитів у 100 і більше разових донаціях методом аферезу, можуть бути нагороджені державними нагородами України.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 24.05.2021 № 1687/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 28 травня по 02 серпня 2021 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Детальніше з матеріалом можна ознайомитися за посиланням...

06.05.2021 року в адмінбудівлі Роздольської сільської ТГ (с. Високе, вул. 40 років Перемоги, 72) в рамках програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» з 09-30 до 11-30 відбудеться виїзний прийом громадян фахівцями відділу «Михайлівське бюро правової допомоги», де Ви зможете отримати юридичні консультації з земельних та інших питань абсолютно безкоштовно.

За додатковою інформацією звертайтесь за тел. 0983542253

Оголошуємо набір волонтерів у сфері надання безоплатної правової допомоги.

Що потрібно буде робити:

  • допомагати центру з надання БВПД забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги;
  • проводити правопросвітницьку роботу;
  • організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;
  • допомагати з іншими завданнями для реалізації повноважень у сфері захисту прав людини.

Що ми пропонуємо:

  • унікальний досвід співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги;
  • можливість пройти безкоштовне навчання, (тренінги, курси, семінари тощо) як у сфері волонтерської діяльності, так і в правовій сфері;
  • шанс розширити ділові контакти, покращити навички комунікації.

Скільки часу займатиме волонтерська діяльність

Ми очікуємо, що волонтери витрачатимуть на волонтерську діяльність 1–3 години на тиждень або не менше 4-х годин на місяць.

Як стати волонтером БПД

  • Заповнити анкету: https://cutt.ly/hlq3RxH;
  • Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» та отримати електронний сертифікат: http://academy.legalaid.gov.ua;
  • Пройти співбесіду з представником центру.

Деталі тут: https://cutt.ly/2lxrWn4

Є запитання?

Пишіть нам в приватні повідомлення на сторінці чи на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефонуйте: (06132) 2-07-33; +380 98 35 422 53

Або приходьте спілкуватися за адресою: смт Михайлівка, вул. Святопокровська, 4-А.